Brafitting – jak prawidłowo dobrać biustonosz?

Odpowiednio dobrana bielizna to podstawa dobrego samopoczucia. Dla wielu kobiet jednak wybór bielizny, a szczególnie biustonosza jest przykrym obowiązkiem. Nie powinno tak być! Prawidłowo dobrane biustonosze to gwarancja wygody. Warto poświęcić trochę czasu na poszukiwania najlepszego modelu i rozmiaru. Prawidłowe dobieranie biustonoszy ma nawet swoją nazwę – brafitting.

Biustonosze – najważniejszy jest obwód!

Przy wyborze biustonosza najważniejsze są dwa parametry: rozmiar miseczki i obwód pod biustem. To właśnie te wymiary musimy znać i prawidłowo je zmierzyć. Najistotniejszy jest obwód pod biustem. Biustonosz ma podtrzymywać piersi, dlatego nie powinien być ani za luźny, ani za ciasny. Wiele kobiet wybiera zbyt ciasne biustonosze, co łączy się z ogromną niewygodą. Za małe staniki zostawiają odciski na skórze – nie powinno to mieć miejsca w przypadku dobrze dobranego biustonosza!

Modne biustonosze – miseczka też jest ważna!

Kolejną, ważną kwestią jest rozmiar miseczki. Najczęściej popełnianym błędem jest wybór za małych miseczek. Biust nie może być nienaturalnie, mocno ściśnięty. Może wtedy dojść do deformacji czy odkształcenia. Miseczki powinny być na tyle duże, aby obejmowały całe piersi. Prawidłowy obwód pod biustem i dobrze dobrany rozmiar miseczki to gwarancja dobrze trzymanego biustu!

Wybór idealnego biustonosza

Kiedy znamy już swoje dokładne wymiary, możemy przystąpić do wyboru idealnego biustonosza. Warto pamiętać, że modne biustonosze mogą nie pasować każdej kobiecie. Kobieca sylwetka ma wiele różnych typów. To co dobrze wygląda na jednej z nas, niekoniecznie musi się sprawdzić u drugiej. Warto próbować różne modele, aby znaleźć te w których czujemy się najlepiej.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli biustonoszy. Do eksponowania biustu nadają się biustonosze usztywniane czy biustonosze z fiszbinami. Z kolei popularne biustonosze push-up mają za zadanie powiększyć biust. Jeśli przy okazji chcesz wymodelować sylwetkę pomyśl o body push up. Biustonosze miękkie, bez fiszbin nie podkreślają mocno biustu.

Bielizna i sklep online

Biustonosze najlepiej przymierzyć osobiście, ale sklep online też jest dobrym wyborem. Zakupy przez internet pozwalają na bezproblemowy zwrot w ciągu 14 dni. Nie musisz się obawiać złego rozmiaru czy koloru – możesz biustonosz bez problemu zwrócić.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *