Codzienna bielizna – jakie materiały wybrać?

Bielizna to podstawowy element naszej garderoby. Czasami wybieramy wygodne modele, a w inne dni te bardziej kobiece i frywolne. Lubimy mieć wybór. Jednak często nie zwracamy uwagi na to z jakich materiałów zrobiona jest nasza bielizna. To błąd!

Bawełna – najlepszy wybór na co dzień

Nie od dziś wiemy, że dobrze dobrana bielizna to gwarancja komfortu i pewności siebie. Nie tylko fason jest istotny, ale też materiał z którego bielizna została wykonana. W kwestii majtek, zdecydowanie najlepszym wyborem są te wykonane w stu procentach z bawełny. Taka bielizna pozwala skórze oddychać i jest przewiewna. Dzięki temu zminimalizowane jest ryzyko infekcji intymnych czy podrażnień skóry. Bawełniana bielizna jest też łatwa w pielęgnacji.

Koronki – od czasu do czasu

Niektóre modele majtek, zwłaszcza te seksowne, koronkowe, wykonane są z domieszką sztucznych materiałów. Nie musimy się ich obawiać. Dobrze jest jednak co jakiś czas robić od nich przerwę i przynajmniej przez kilka dni nosić bawełnianą bieliznę. Sztuczne włókna nie przepuszczają tak łatwo powietrza, przez co sprzyjają rozwijaniu się bakterii.

Biustonosze

Sztucznych materiałów nie trzeba się obawiać w przypadku biustonoszy. Są one najczęściej wykonane z włókien takich jak poliamid. Takie materiały gwarantują wytrzymałość, co jest niezwykle ważne. Biustonosz ma być niezawodny, ma dobrze podtrzymywać piersi. Taki materiał właśnie do gwarantuje.

Bielizna termoaktywna

Jeśli uprawiasz sport, warto pomyśleć o specjalnej bieliźnie. Tradycyjne bawełniane majtki i koszulki mogą się nie sprawdzić. Pochłaniają one wilgoć, zamiast odprowadzać na zewnątrz. Do wszelkich sportów przyda się bielizna termoaktywna. Taka bielizna wykonana jest najczęściej z poliamidu, z domieszką elastanu i polipropylenu. Zapewnia doskonałą termoregulację, działa jak “druga skóra”. Nie powoduje otarć, przez co świetnie nadaje się do intensywnych ćwiczeń np. na siłowni.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *