Jak dbać o rajstopy?

Uwielbiamy dbać o nasze ubrania. Kupujemy specjalne płyny do prania. Ustawiamy odpowiedni program prania. O delikatne rzeczy dbamy jeszcze bardziej. Niestety nie zawsze zwracamy uwagę na to jak pierzemy nasze rajstopy. Od tego zależy ich trwałość i to jak długo będą nam służyć.

Dbamy o rajstopy

Jak należy dbać o rajstopy? Nie da się ukryć, że najlepiej jest je prać po każdym użyciu. Zachowamy w ten sposób odpowiednią higienę. Dzięki praniu rajstopy są bardziej elastyczne, gładsze i o wiele bardziej przyjemne w noszeniu.

Rajstopy – pranie ręczne

Delikatne, cienkie rajstopy najlepiej prać w rękach, delikatnie je pocierając. Trzeba pamiętać aby zdjąć z dłoni wszelkie ozdoby, np. pierścionki. Unikniemy w ten sposób zniszczenia delikatnego materiału. Do prania warto dodać delikatny płyn do prania. Rajstopy należy też w odpowiedni sposób wysuszyć. Rajstop nie należy na siłę wyżymać. O wiele lepszym rozwiązaniem jest rozwieszenie rajstop tak aby woda mogła z nich swobodnie spływać. Inną metodą jest delikatne odsączenie rajstop i ułożenie ich na grubym ręczniku.

Rajstopy – pranie mechaniczne

Grubsze rajstopy jesienne i zimowe można wyprać w pralce. Ważne aby temperatura nie była wyższa niż 30 stopni Celsjusza. Najlepszy będzie program do delikatnych tkanin. Pod żadnym pozorem nie można wrzucić rajstop do pralki luzem, razem z innymi ubraniami! Mogą się owinąć, pozaciągać i brzydko mechacić. Do prania rajstop w pralce potrzebny będzie specjalny woreczek, które ochroni je przed zniszczeniem. Grube rajstopy najlepiej jest powiesić na suszarce do prania. Unikamy suszenia rajstop w suszarce bębnowej lub wieszania ich na kaloryferze. Może to spowodować szybkie zniszczenie tkaniny, a tego właśnie chcemy uniknąć!

Dbanie o rajstopy nie jest trudne. Warto jednak pamiętać jak to prawidłowo robić. Oszczędzimy w ten sposób nasze nerwy. Nie ma nic gorszego niż rajstopy, w których nagle pojawia się dziura. A tak właśnie się dzieje z rajstopami, o które nie dba się prawidłowo!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *