Dbamy o bieliznę: jak prać biustonosze?

Biustonosze mogą przyprawiać o zawrót głowy. Najpierw musimy prawidłowo wybrać rozmiar. Wybrany model musi być wygodny i dobrze się prezentować. Gdyby tego jeszcze było mało, o biustonosze musimy też prawidłowo dbać! Źle traktowane biustonosze odwdzięczą się zniekształconymi miseczkami i naciągniętymi ramiączkami. Chcemy tego uniknąć!

Pranie ręczne czy mechaniczne – co wybrać?

Biustonosze możemy prać w pralce lub ręcznie. Pranie ręczne jest wskazane przy stanikach uszytych z bardzo delikatnych materiałów, jak koronka. Pranie mechaniczne jest w tym wypadku niewskazane, bo może dojść do uszkodzenia materiału.

Delikatne materiały – pranie ręczne

Staniki pierzemy w letniej wodzie, z dodatkiem delikatnego płynu do prania. Nie pocieramy, a raczej delikatnie ugniatamy biustonosz. Nie używajcie do ręcznego prania zbyt gorącej wody – można ona zdeformować stanik.

Biustonosze – pranie w pralce

Biustonosze można prać w pralce, jednak trzeba pamiętać o kilku zasadach. Staników nie wrzucamy luzem do pralki z innymi ubraniami. Zawsze stosujemy woreczek, siatkę lub specjalny koszyczek do prania biustonoszy. Należy pamiętać o zapięciu staników przed praniem. Zapięcia nie będą mogły zahaczyć materiału. Staniki pierzemy w wodzie o temperaturze 30 stopni Celsjusza, na delikatnym programie. Najważniejsze aby wirowanie było jak najkrótsze i najsłabsze. Unikniemy wtedy ewentualnego wysunięcia się fiszbin.

Jak suszyć staniki?

Po praniu musimy biustonosze prawidłowo wysuszyć. Nie robimy tego w suszarce bębnowej, ani w pobliżu intensywnych źródeł ciepła jak kaloryfery. Staniki najlepiej jest delikatnie odcisnąć (nie wykręcać!) i pozostawić do odcieknięcia. Gdy nadmiar wody spłynie, można biustonosz powiesić na suszarce. Warto pamiętać aby wyrównać miseczki i powiesić stanik przez łączenie na mostku.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *