Dbamy o bieliznę: jak prać majtki?

Kobieca bielizna to najintymniejsza część naszej garderoby. Aby długo nam służyła i nie powodowała problemów musimy o nią dbać. Mogłoby się zdawać, że majtki wystarczy wrzucić do pralki i już. Jednak jeśli zależy nam na tym aby majtki długo nam służyły, musimy prawidłowo je prać i suszyć.

Pierwsze pranie – obowiązkowe!

Najważniejszą zasadą, której należy przestrzegać jest ta o pierwszym praniu nowo zakupionej bielizny. Pod żadnym pozorem nie należy zakładać na ciało majtek prosto ze sklepu. Nie mamy pewności co do warunków w jakich majtki powstały i były przechowywane. Mogą one podrażnić skórę i części intymne.

Na początek należy odciąć wszelkie metki, także te wewnętrzne. Unikniemy w ten sposób denerwującego drapania i podrażnienia. Pierwsze pranie spierze z bielizny apreturę, dzięki czemu materiał stanie się przyjemniejszy. Pozbędziemy się też potencjalne szkodliwych bakterii.

Majtki koronkowe – pranie ręczne

Jak najlepiej prać majtki? Koronkową i bardzo delikatną bieliznę najlepiej prać ręcznie. Dzięki temu bielizna szybko się nie zniszczy. Majtki wrzucamy do miski z ciepłą wodą o temperaturze 30-40 stopni Celsjusza. Do prania najlepiej użyć delikatnego płynu. Majtki pierzemy delikatnie je pocierając. Na koniec musimy pamiętać o bardzo dokładnym płukaniu.

Majtki bawełniane – pranie w pralce

Oczywiście, nie wszystkie majtki musimy prać ręcznie. Jest to metoda dosyć pracochłonna. Bawełnianą bieliznę możemy ze spokojem prać w pralce. Musimy oczywiście pamiętać o kilku zasadach. Majtki umieszczamy w specjalnym woreczku lub siateczce. Unikniemy dzięki temu zaciągania i mechacenia. Do prania dodajemy delikatny proszek lub detergent. Pralkę najlepiej zaprogramować na delikatny cykl, który nie będzie miał mocnego wirowania. Temperatura prania to oczywiście 30, maksymalnie 40 stopni.

Pranie majtek to temat niby błahy, ale jednak całkiem istotny! Dzięki prawidłowemu praniu możemy mieć pewność, że nasza bielizna będzie się świetnie prezentować!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *