Obuwie po domu – co wybierasz?

Domowe obuwie to ważny element rodzinnej garderoby. Wracając do domu, zdejmujemy buty i zmieniamy je na wygodniejsze kapcie. Chodzi nie tylko o naszą wygodę. Noszenie obuwia domowego zapobiega przenoszeniu zanieczyszczeń i bakterii, które zasiedlają nasze buty. Kapcie chronią też nasze podłogi przed zarysowaniami. Taki argument przekona szczególnie posiadaczy eleganckich, drewnianych podłóg!

Dla tradycjonalistów – kapcie

Ponadczasowym wyborem są tradycyjne kapcie. Występują w różnych wersjach, mogą być np. dzianinowe lub filcowe. Idealnie sprawdzą się dla całej rodziny. Warto zwrócić uwagę na podeszwę, która powinna być porządna i gruba. Dzięki temu kapcie będą komfortowe w użytkowaniu.

Ocieplane na zimę

W wersji zimowe kapcie mogą być ocieplone, jednak na wiosenne i letnie miesiące zdecydowanie lepsze będą te bez dodatkowej warstwy w środku. Na zimę warto zaopatrzyć rodzinę w kapcie wyłożone prawdziwą owczą wełną.

Dla modnych – klapki

Równie popularne są klapki. W tym przypadku palce nie są osłonięte. Daje to większą przewiewność, co doskonale sprawdzi się szczególnie latem. Można wybrać klapki z delikatnej skóry lub bardziej fantazyjne, np. z futerkowym pomponem. Opcjonalnie można wybrać plastikowe klapki. Jednak ten rodzaj polecamy głównie na pływalnię. Dobrze sprawdzą się też prosto po wyjściu z wanny czy prysznica. Do codziennego noszenia, zwłaszcza bez skarpetek, mogą być nieco kłopotliwe.

Wyprofilowane i zdrowe

Niezwykle wygodnym domowym obuwiem są klapki stylizowane na medyczne. Takie klapki dostępne są w wielu odcieniach kolorystycznych. Nie trzeba koniecznie wybierać białych, które niektórym osobom mogą za mocno kojarzyć ze szpitalnym strojem. Takie klapki są nie tylko wygodne, ale też zdrowe. Dzięki temu, że są wyprofilowane dobrze działają na stopy.

Pamiętajmy, że model nie jest najważniejszy! Obuwie domowe musi być przede wszystkim wygodne!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *