Rajstopy do zadań specjalnych!

Rajstopy są nie tylko świetnym uzupełnieniem codziennych i eleganckich stylizacji. Na rynku są dostępne rajstopy funkcyjne, które można określić jako rajstopy do zadań specjalnych. Rajstopy modelujące pomogą wyszczuplić sylwetkę. Z kolei rajstopy przeciwżylakowe przydadzą się jeśli musisz stosować terapię uciskową.

Rajstopy funkcyjne – co to jest?

O co chodzi z rajstopami funkcyjnymi? Takie rajstopy mają swoją podstawową rolę – mają podkreślać kobiece nogi, być dopełnieniem stroju. Jednak spełniają też dodatkowe funkcje. Rajstopy funkcyjne mogą wyszczuplać wybrane obszary ciała lub podnosić pośladki. Z kolei rajstopy uciskowe zostały zaprojektowane z myślą o kobietach, które mają problemy z żylakami.

Jakie rajstopy modelujące wybrać?

Rajstopy wyszczuplające dostępne są w wielu wersjach. Jednym z najpopularniejszych modeli jest ten podkreślający pośladki. W takich rajstopach część majteczkowa została specjalnie zaprojektowana, aby nadać pośladkom efekt push-up. W sklepach znajdziecie też rajstopy, które spłaszczają brzuch. W tym przypadku, część majteczkowa jest wysoko wycięta i elastyczna. Idealnie przylega do ciała, dzięki czemu zmniejsza mankamenty w okolicach brzucha. Dla wielu kobiet te okolice są bardzo problematyczne. Dzięki rajstopom modelującym można w kilka chwil mieć sylwetkę idealnie pasującą do wymarzonej sukienki.

Wybieramy rajstopy wyszczuplające

O czym warto pamiętać wybierając rajstopy modelujące? Na pierwszym miejscu jest nasz komfort. Rajstopy powinny być wygodne i komfortowe. Nie powinny powodować uczucia ucisku w żadnej części ciała, ani ograniczać naszych ruchów. Warto zwrócić uwagę na część ciała, którą chcemy wymodelować. Niektóre modele rajstop modelują tylko pośladki lub brzuch. Dostępne są też modele, które całościowo wyszczuplają sylwetkę, jednocześnie zmniejszając brzuch i podnosząc pośladki. Rajstopy modelujące dostępne są w wielu rozmiarach i wersjach kolorystycznych. Bez problemu dobierzesz też grubość rajstop – wyszczuplające modele występują od 10 do 100 den.

Pomoc w leczeniu żylaków

Rajstopy uciskowe sprawdzą się przede wszystkim u kobiet, które zmagają się z żylakami. W wielu przypadkach konieczne jest stosowanie terapii uciskowej. Rajstopy przeciwżylakowe wspomagają leczenie, poprzez wywieranie ucisku na nogę. Usprawnia to krążenie krwi, a także maskuje nieestetyczne zmiany na nogach.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *