Szlafrok i peniuar – czy warto je mieć?

Wstając rano z łóżka dobrze jest coś na siebie zarzucić. Można ubrać sportową bluzę albo luźną koszulę. Jednak o wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup szlafroka lub peniuaru. Doskonale sprawdzą się rano i wieczorem. Można w nich zjeść leniwe niedzielne śniadanie. Wybierając koronkowy model można poczuć się naprawdę seksownie. To co wybierasz? Szlafrok czy peniuar?

Dobrze jest mieć szlafrok!

Szlafrok musi być wygodny. Powinniśmy się w nim czuć komfortowo. Niektórym osobom szlafroki kojarzą się z wielkimi, obszernymi workami. Może kiedyś takie były, ale obecnie szlafroki potrafią być niezwykle atrakcyjne. W sklepach dostępne są lżejsze podomki przed kolano oraz dłuższe i cieplejsze szlafroki. Warto w swojej garderobie mieć oba rodzaje!

Grubszy na zimę…

Niezwykle wskazane jest posiadanie dwóch szlafroków – zimowego i letniego. Podobnie jak w przypadku piżam, oba te rodzaje nieco się od siebie różnią. Szlafroki zimowe wykonane są grubszych tkanin, najczęściej z mieszanki bawełny i poliestru. Ich zadaniem jest ogrzewanie nas w chłodne zimowe poranki i wieczory. Na zimę najlepiej sprawdzą się dłuższe szlafroki, za kolana. W pasie oczywiście obowiązkowo związywane paskiem. Można spotkać szlafroki wykonane z bawełny frotte, które świetnie sprawdzą się zaraz po kąpieli. Można od razu go założyć i nie martwić się o ręcznik!

…lekki na lato

Szlafrok na sezon wiosenno-letni powinien być zdecydowanie lżejszy od zimowego. Najlepiej aby był zrobiony w stu procentach z bawełny. Zapewni wtedy przewiewność i komfort termiczny, nawet w cieplejsze dni. Dobrze sprawdzą się modele do kolan. Szlafroki nie są z reguły zbyt seksowne, są za to niesamowicie wygodne. Mnogość modeli takich lekkich szlafroków jest ogromna, bez problemu każda z nas znajdzie kolor i wzór dla siebie.

Seksowne peniuary

Bardziej zmysłowym wyborem są lekkie peniuary. Są one lżejsze i krótsze od szlafroków. Ładnie podkreślają biust, a modele ozdobione koronką są niezwykle uwodzicielskie. Najczęściej spotyka się peniuary wykonane z delikatnej satyny. Taki materiał świetnie się układa i dodatkowo podkreśla kobiece kształty. Modele peniuarów są bardzo różne. Mogą mieć długie lub krótkie rękawy. Zazwyczaj są przewiązywane w pasie, czasami mają wiązanie tuż pod biustem.

Jeśli cenisz wygodę postaw na bawełniany szlafrok. Z kolei jeśli chcesz poczuć się seksownie, kup krótki peniuar. Najlepiej mieć w swojej garderobie oba!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *